Nowoczesne agregaty stacjonarne

Wśród dostępnych na rynku rodzajów agregatów prądotwórczych można wyróżnić generatory przenośne i stałe. W wielu sytuacjach instalowanie agregatów przenośnych jest nieopłacalne, szczególnie jeśli mają one służyć jako awaryjne źródło energii elektrycznej w domach, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej czy też budynkach przemysłowych.

Większa moc stacjonarnych agregatów

agregat technic6500

Ze względu na to, że w niektórych obiektach wymagane jest zainstalowanie awaryjnych źródeł zasilania, profesjonalne agregaty prądotwórcze umieszcza się już na projekcie instalacji elektrycznej. W porównaniu z przenośnymi, stacjonarne generatory prądu posiadają zwykle znacznie większe rozmiary. Jest tak, ponieważ są one zbudowane z bardziej wydajnych podzespołów – większa prądnica ma na celu wytworzenie większej mocy, co przekłada się na efektywne zasilenie wielu urządzeń jednocześnie. Dzięki temu agregaty stacjonarne mogą pełnić funkcję awaryjnego zasilania, które uruchamia się automatycznie podczas awarii transformatora.

Dodatkowe wyposażenie agregatów stacjonarnych

Zwykle agregaty stacjonarne posiadają więcej niż jedno gniazdo wejściowe umożliwiające doprowadzenie energii elektrycznej do konkretnych urządzeń. Gniazda o napięciu 230V i 400V efektywnie zasilają nawet bardzo wymagające maszyny. Aby usprawnić kontrolowanie pracy urządzeń, producenci generatorów prądu wyposażyli je w dodatkowe systemy, między innymi: zabezpieczenie magneto-termiczne, licznik motogodzin, woltomierz, amperomierz, częstościomierz oraz akumulator. Równie istotny jest wyłącznik awaryjny oraz pełne zabezpieczenie silnika. Aparaty mają za zadanie monitorować pracę agregatu i informowanie użytkownika o wszelkich znaczących zmianach.

Odpowiednie dopasowanie agregatu do potrzeb

agregat technic7500

Najtrudniejsze dla osób decydujących się na zakup generatora prądu jest dobranie jego mocy do potrzeb danego obiektu. Nowoczesne agregaty stacjonarne Power Products występują bowiem w kilku odmianach, a co za tym idzie, bez odpowiedniej wiedzy ciężko jest dobrać idealny model. Zbyt słabe urządzenie nie będzie w stanie zasilić wszystkich odbiorników, a kiedy generator będzie zbyt mocny nie wykorzystamy jego potencjału i stracimy pieniądze na dużą ilość paliwa. Dlatego kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy, warto poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Stacjonarne agregaty prądotwórcze często są instalowane w obiektach przemysłowych, w których niezwykle istotne jest zapewnienie ciągłości produkcji – w razie awarii agregat przez kilka godzin jest w stanie utrzymać działanie maszyn zapobiegając przestojom w pracy. Dzięki temu urządzenia nie ulegną uszkodzeniu np. poprzez zastygnięcie rozgrzanego tworzywa w przewodach, a przedsiębiorstwo nie odnotuje znacznych strat finansowych.

NASZ PARTNER

Kohler SDMO