Zasady bezpiecznego korzystania z agregatów z silnikiem Diesla

Wśród wszystkich dostępnych na rynku awaryjnych generatorów energii elektrycznej bardzo dużą grupę stanowią agregaty zasilane silnikiem Diesla. Zwykle zakup tego rodzaju urządzenia to inwestycja na wiele sezonów, dlatego aby cieszyć się bardzo długim i bezawaryjnym działaniem mechanizmu należy zadbać o jego odpowiednią konserwację oraz użytkować zgodnie z pewnymi zasadami.

Przeczytaj instrukcję obsługi

agregat perform3000

Wiele osób zapomina o zapoznaniu się z instrukcją obsługi nowego urządzenia i decyduje się na uruchomienie i eksploatowanie go nie znając zaleceń producenta. Takie działania bardzo często prowadzą do awarii, które nie są uznawane podczas reklamacji. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto przed pierwszym włączeniem generatora zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia. W opisie znajdziemy informacje o tym, w jaki sposób bezpiecznie eksploatować agregaty prądotwórcze. Producenci wskazują również zalecenia dotyczące częstotliwości wykonywania przeglądów technicznych i niezbędnych regulacji generatora.

Co należy zrobić przed każdym uruchomieniem agregatu?

Agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla wymagają odpowiedniego smarowania tłoków, które ma zapobiegać zatarciu się elementów napędu. Aby uniknąć bardzo kosztownych napraw, przed każdym uruchomieniem generatora energii elektrycznej warto sprawdzić poziom oleju i ewentualnie go uzupełnić do określonej górnej granicy. Kontrolowanie ilości smaru w przerwie pomiędzy pracą urządzenia nie będzie miarodajne, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury olej zwiększa swoją objętość – zastany stan nie odzwierciedla rzeczywistego jego poziomu. Równie ważne jest sprawdzenie zużycia filtra powietrza. Warto też zwrócić uwagę na poziom paliwa oraz dokładnie dokręcić korek zabezpieczający wlew, aby uniknąć odparowywania oleju napędowego.

Odpowiedni transport i przechowywanie agregatów

agregat perform4500

Przenośne agregaty prądotwórcze marki SDMO bardzo często znajdują zastosowanie podczas prac budowlanych i instalacyjnych zasilając urządzenia takie jak wiertarki, piły czy młoty pneumatyczne. Właśnie dlatego często są przenoszone lub przewożone. Podczas transportu i przechowywania generatorów zasilanych silnikiem diesla należy pamiętać, aby były one ustawione w pozycji roboczej. W innym przypadku może dojść do zalania świecy zapłonowej, a co za tym idzie do uszkodzenia agregatów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z odpowiednią eksploatacją agregatów zasilanych silnikiem spalinowym na olej napędowy warto skorzystać z instrukcji obsługi, skontaktować się bezpośrednio z producentem lub poszukać odpowiedniej specyfikacji technicznej w internecie.

NASZ PARTNER

Kohler SDMO