Zastosowanie agregatów prądotwórczych

Urządzenia elektromagnetyczne stanowiące samodzielne źródło prądu elektrycznego są coraz powszechniej wykorzystywane zarówno na potrzeby przemysłu i gospodarki, jak i prywatnych inwestorów. Wzrost zainteresowania jest tym bardziej zrozumiały, że dzisiaj coraz trudniej funkcjonować bez stałego dostępu do energii elektrycznej. Kiedy w takim razie warto kupić profesjonalne agregaty prądotwórcze?

Agregaty stacjonarne w przemyśle

agregat prądotwórczyInwestowanie w niezależne źródła zasilania staje się coraz bardziej popularne w przemyśle. Bardzo dużo linii produkcyjnych działa w taki sposób, że ich zatrzymanie mogłoby przyczyniać się do poważnych awarii maszyn, a w konsekwencji poniesienia przez zakład dużych strat finansowych. Urządzenia takie znajdziemy w dziedzinie obróbki tworzyw sztucznych, hutnictwa czy w innych miejscach, w których obróbka cieplna tworzyw stanowi bardzo istotny etap produkcji. Rozwiązaniem problemu najczęściej są agregaty stacjonarne o mocy odpowiednio dobranej do zapotrzebowania urządzeń, które, nawet jeśli dojdzie do awarii zasilania stacjonarnego, są w stanie przez kilka godzin utrzymywać działanie linii produkcyjnych.

Agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla na imprezy plenerowe

Generatory energii elektrycznej znajdują także zastosowanie w przypadku imprez plenerowych i koncertów. Oświetlenie terenu wydarzenia i sceny, nagłośnienie, czasami pompy powietrza czy nawiewy skierowane w stronę artystów – wszystkie te elementy infrastruktury technicznej muszą być zasilane energią elektryczną. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się stacjonarne agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla. Łatwo je przewozić, ponieważ ustawione są na podwoziu kołowym podobnym do przyczepek transportowych. Najczęściej charakteryzują się dużą mocą, przez co są w stanie zasilić nawet wiele urządzeń jednocześnie. Co ciekawe, warto pomyśleć o ich wynajmie nawet wtedy, gdy na terenie imprezy zapewniony jest dostęp do stacjonarnego źródła zasilania — w razie jakiejkolwiek awarii wciąż będzie możliwość kontynuowania wydarzenia.

Przenośne agregaty prądotwórcze na budowie

agregat prądotwórczyNierzadko zdarza się tak, że na terenie budowy lub podczas realizacji prac związanych z remontem, nie ma możliwości podłączenia urządzeń do stałego źródła energii elektrycznej. Właśnie dlatego przenośne agregaty prądotwórcze są doskonałym rozwiązaniem dla firm z branży budowlanej. Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w takich miejscach? Przede wszystkim lekkie o niewielkim rozmiarze. Nie tylko łatwo je przenieść, ale również ustawić nawet w małych pomieszczeniach lub w samochodzie. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na specyfikę działania generatora wykorzystywanego w takich miejscach i dopasować do niej konkretny model sprzętu. Ze względu na to, że urządzenie elektromagnetyczne będzie wielokrotnie włączane i wyłączane, w takich sytuacjach polecane są agregaty gazowe LPG. Spalanie paliwa zachodzące w silniku jest najczystsze, dzięki czemu mechaniczne podzespoły przez długi czas będą wydajnie pracować.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy generatora awaryjnego do budynku, czy źródła zasilania na imprezy plenerowe czy budowy – najważniejsze jest to, by optymalnie dobrać moc, jaką będzie miało urządzenie. Wtedy zarówno agregaty gazowe na gaz ziemny i LPG, jak i na paliwo ciekłe będą w stanie zasilić podłączone do nich urządzenia.

NASZ PARTNER

Kohler SDMO